al contingut a la navegació Informació de contacte

Guanyadores i guanyadors.

Relació de les guanyadores i guanyadors de l'edició de 2019

PREMIS  LITERARIS “HOMILIES D’ORGANYÀ” 2019

PREMI D’APARADORS I DECORACIÓ D’ESTABLIMENTS

Finalista: La Taverna d’Organyà

Guanyador: Botiga Obach

______________________________________________

PREMI DE FOTOGRAFIA ORGANYÀ 2019

Categoria Festa Major – Obra: “Flors als teus peus”.

Autora: ÀNGELS DÍAZ

 

PREMI DE FOTOGRAFIA ORGANYÀ 2019

Categoria Fira del Llibre – Obra: “MINIMALISTA”.

Autora: ÀNGELS DÍAZ

_______________________________________________

PREMI “NARIEDA”, DE REDACCIÓ INFANTIL PER A LES NENES I ELS NENS ALUMNES DE LA ZER NARIEDA (COLL DE NARGÓ, PERAMOLA I ORGANYÀ)

  1. Cicle Inicial (1r i 2n curs)
  • 1r premi: Obra guanyadora: “El rellotge d’or”

Autora: Jana Roy Guirado

Escola “Miret i Sans”, d’Organyà

 

  • 2n premi: Obra guanyadora: “Un avió per mar i aire”

Autor: Isaac Baraut Torruella

Escola “Miret i Sans”, d’Organyà

 

  • 3r premi: Obra guanyadora: “El dinosaure Miquel”

Autor: Arnau Finestres Otin

Escola: “Sant Climent”, de Coll de Nargó

 

  1. Cicle Mitjà (3r i 4t curs)
  • 1r premi: Obra guanyadora: “Viatge a la muntanya màgica”

Autor: Jesús Obach Manrique

Escola “Miret i Sans”, d’Organyà

 

  • 2n premi: Obra guanyadora: “El viatge de les gotes”

Autora: Etna Curia Aznar

Escola “Miret i Sans”, d’Organyà

 

  • 3r premi: Obra guanyadora: “Pou encantat”

Autora: Marta Orrit Mas

Escola “Sant Miquel”, de Peramola

 

  1. Cicle Superior (5è i 6è curs)
  • 1r. Premi: Obra guanyadora: “L’aventura del tronc màgic”

Autor: Pep Capdevila Capel

Escola “Sant Climent” de Coll de Nargó

 

  • 2n premi: Obra guanyadora: “Una aventura entre muntanyes”

Autor: Joan Blanch Mosquera

Escola “Sant Climent” de Coll de Nargó

 

  • 3r premi: Obra guanyadora: “La criada heroïna”

Guanyador: Pau Soldevila Roca

Escola “Sant Miquel”, de Peramola

­­­­­­­­­­­_______________________________________________

PREMI Mn. ALBERT VIVES, de periodisme

MARCEL FITÉ ARGERICH

 _______________________________________________

Premi LLETRES DE DONES, de relats curts

 

  • OBRES MENCIONADES:

Obra: “LA CIRERETA DEL PASTÍS”

Autora: MONTSERRAT CARBÓ HORS

 

  • Obra: “LA PARET”

Autora: NÚRIA OLIVA BARCELO

 

  • OBRA GUANYADORA:

Obra: “GALETES DE MANTEGA”

Autora: BERTA ANGLADA ORIOL

________________________________________________

Premi GERMANS ESPAR i TRESSENS, de relats viscuts

  • Obra: “ALTRES TERRES, ALTRES TEMPS”

Autora: ROSA MARIA GURRERA MARTÍNEZ

________________________________________________

PREMI “ALT URGELL”, de Joves autors

  • Obra: “GIR A PEDALS”

Autora: JOEL AUBET NEVADO

________________________________________________

Premi JOSEP GRAU i COLELL, de poesia

  • Obra: “PORT DEL SILENCI”

Autora: MANEL GIBERT VALLÈS

_______________________________________________

Premi PIRINEU, de narració literària

  • Obra finalista: “PARE, VENS A PER MI”

Autor: JULI CAPILLA FUENTES

 

  • Obra Guanyadora: “NO TE’N VAGIS”

Autor: PERE GORGOLL NOELL

 

 

Document Actions