al contingut a la navegació Informació de contacte

2020.

______________________________________________

PREMI DE FOTOGRAFIA ORGANYÀ 2020.

Obra: “Organyà 3”.

Autora: NEUS TRENCH JOVÉ.

 

_______________________________________________

 

PREMI “NARIEDA”, DE REDACCIÓ INFANTIL PER A LES NENES I ELS NENS ALUMNES DE LA ZER NARIEDA (COLL DE NARGÓ, PERAMOLA I ORGANYÀ).

 

  1. Cicle Inicial (1r i 2n curs).

 

  • 1r premi: Obra guanyadora: “El pobles de Sant Martí”

Autor: Genís Espar Vilalta.

Escola “Miret i Sans”, d’Organyà.

 

  • 2n premi: Obra guanyadora: “Nargònic Placònitus”

Autor: Guiu Pujol Morato.

Escola “Sant Climent”, de Coll de Nargó.

 

  • 3r premi: Obra guanyadora: “El món màgic”

Autor: Marc París Ribera.

Escola: “Sant Climent”, de Coll de Nargó.

_______________________________________________

  1. Cicle Mitjà (3r i 4t curs).

 

  • 1r premi: Obra guanyadora: “La trobada del Bruc a Narieda”

Autora: Carla Roch Puigpinós.

Escola “Sant Climent”, de Coll de Nargó.

 

  • 2n premi: Obra guanyadora: “La Turpa”

Autora: Rita García Capdevila.

Escola “Sant Climent”, de Coll de Nargó.

 

  • 3r premi: Obra guanyadora: “El robatori de les Homilies d’Organyà”

Autora: Arsenda Codina Codina.

Escola “Sant Miquel”, de Peramola.

 

__________________________________________________

  1. Cicle Superior (5è i 6è curs).

 

  • Premi: Obra guanyadora: “Les aventures del Jan

Autora: Queralt Solà Soca.

Escola “Sant Climent”, de Coll de Nargó .

 

  • 2n premi: Obra guanyadora: “Les muntanyes no són el què semblen”

Autor: Pep Capdevila Capel.

Escola “Sant Climent”, de Coll de Nargó .

 

  • 3r premi: Obra guanyadora: “Les tres germanes”

Guanyador: Judit Ros Gimó.

Escola “Sant Climent”, de Coll de Nargó.

­­­­­­­­­­­

 

 

 

 

PREMI Mn. ALBERT VIVES, de periodisme.

 

  • JOAN OBIOLS PUIGPINÓS

_______________________________________________

 

Premi LLETRES DE DONES, de relats curts.

 

  • OBRES MENCIONADES. Títol: “CARTA AL JURAT”.

Autor: JESÚS PACHECO JULIÀ.

 

Títol: “LA VEÏNA DE DALT”.

Autora: BRUNA GENEROSO MIRALPEIX.

Títol: “LA DONA PERFECTA”.

Autor: ENRIC VILA CASILLANIS.

 

  • OBRA GUANYADORA. Títol: “LA LLISTA”.

Autora: NÚRIA OLIVA BARCELÓ.

________________________________________________

 

Premi GERMANS ESPAR i TRESSENS, de relats viscuts.

.

  • OBRA GUANYADORA. Títol: “EL JERSEI DEL MESTRE”.

Autor: JOAN ADELL ÀLVAREZ.

________________________________________________

 

PREMI “ALT URGELL”, contes de joves autors.

 

  • Obra GUANYADORA. Títol: “SIS TRETS”

Autora: AINA CASASSAS SANZ.

_________________________________________________________________

 

Premi JOSEP GRAU i COLELL, de poesia.

  • OBRA GUANYADORA. Títol: “PEDRES, MAR, VIDA I RUÏNES”.

Autora: JOSÉ LUÍS GARCÍA HERRERA.

________________________________________________

 

Premi PIRINEU, de narració literària.

 

  • OBRA FINALISTA. Títol: “LA RESTA DE LES NOSTRES VIDES”.

Autora: MARTA GRAU REPULLO.

 

 

  • OBRA GUANYADORA. Obra: “HOMIO SAPIENS”.

Autor: ALBERT LLANOS SERRAL.

 

Document Actions